Semalt, Web Tasarımında Dikkate Alınması Gereken SEO Yönlerini Açıklar

Bir web sitesi geliştirmek bir ev inşa etmekle karşılaştırılabilir; zayıf bir temel varsa o zaman istikrarlı olmayacaktır. İçinde yaşamak istiyorsanız, bazı temel çalışmalar yapılmalıdır. Web siteleri için temel, arama motoru optimizasyonu (SEO) ‘dır.

Ne olursa olsun tam bir yeniden tasarım veya bir güncelleme, bir web sitesi geliştiriyoruz, o zaman SEO düşünmek gerekir. İşte neden:

  • > size zaman kazandıracak
  • > size daha yüksek bir sıralama kazandıracaktır
  • > size daha fazla trafik kazandıracak, ayrıca çok para kazanılacaktır

Bu avantajlardan yararlanmanıza yardımcı olmak için, Semalt’in, Müşteri Başarı yöneticisi Ivan Konovalov, şirketinizin web sitesini geliştirirken ve tasarlarken düşünmeniz gereken SEO puanlarının bir listesini yapmıştır.

1. Site mimarisi ve bağlantı oluşturma

Ev benzetmesini kullanarak, bunun bir sürü parçasının olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin sıhhi tesisatınız var, mobilyalar, izolasyon, peyzaj işleri, boya işleri ve liste uzayıp gidiyor. Bunların hepsi kullanılabilir bir alan yaratmak için birlikte çalışmalıdır. Aynı şey web siteniz için de geçerlidir – mantıklı bir şekilde yeniden düzenlenmesi gerekir. Şimdi, site mimarisi bu işi halleder. Diğer taraftan birbirine bağlantı, web sitenizin ilgili tüm sayfalarına erişilebilmesini sağlar.

2. Taranabilirlik

Google ve diğer arama motorları web sayfalarınızı tarayıp daha sonra bunları dizine ekler. İster XML, AJAX, Flash veya JavaScript’i seçin, içeriğin dinamik olduğundan emin olun. AJAX’ı, bu kodlama dilini kullanarak kodlanmış sayfaların taranması ve sonradan dizinlenmesi zor olduğu bilinen durumlarda caydırılmaktadır. Hatalar için web sitenizin robots.txt dosyalarını bir kez daha kontrol edin.

3. İşlevsellik

Web sitenizin tek amacı markanızı satmaktır. Her özellik bu amaca hizmet etmeye yardımcı olmalıdır. İster bir ödeme menüsü, katalog veya aklınıza gelebilecek her şey. Hiçbirşeyin web sitesinin işlevselliğinden ödün vermediğinden emin olun. Böylece, web geliştirme aşamasında bozuk bağlantılar ve diğer hatalar için dikkatli olun. Web sitenizi yeniden tasarlamaya karar verdiğinizde, sitenizin yeni sürümünün ayrı bir ‘dev’ sunucusunda barındırıldığından emin olun. Asla canlı değişiklikler yapmaya çalışmayın. Binlerce dolar kaybedebilirsin.

4. Mobil dostu tasarım

Web sayfalarınızın yüklenme hızı mobil cihaz dostulığı ile el ele gider. Bu nedenle, yüksek öncelik verilmelidir. Bu konuda en iyi şey, her ikisinin de web sitenizin geliştirme aşamasında yapılabilmesidir. Müşterilerinize yavaş yüklenen web sayfalarının acısını çekin. Şerit ve stil sayfalarını test etme yolunu bulun. JavaScript’in yüklenmesini ertelemek unutmayın. Bu web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlar. Doğru Dönüşüm Oranı Optimizasyonu taktiği için zamanı ayırın. Performans göstergeleriniz ve analizleriniz size rehberlik etmelidir. Ana sayfanızda bir harekete geçirici mesaj sekmesini unutmayın.

5. Hız ve kullanıcı deneyimi

Organik aramaların yaklaşık% 60’ı mobil cihazlarda yapılmaktadır ve bu da ‘mobil cihazlara uygun’ bir tasarım içeriyor olması önemlidir. Bu, resim dosyalarını sıkıştırmaktan hızlandırmaya kadar her şey olabilir. Web sitenize tüm cihazlardan erişilebiliyorsa, o zaman gidebilirsiniz.

About Guest Blogger

This post was written by a guest contributor from Semalt.com

Shahid Umar

Shahid Umar self-produce and host blogs about the film and music industry. Researches trends and news, all while keeping up to date in the arts/entertainment industry. Writes feature, listing and review blogs via through critical analysis. He is also a passionate photographer who love to write about the new trends and changes happening in lens industry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.